Falošné kašmírové svetre

Autor: feb 22, 2012 Kategória: Základné informácie | žiadny komentár

V súčasnosti sú na európskom trhu s kašmírom veľkým problémom podvodníci. Je to prirodzené, rovnako ako pri iných druhoch luxusného tovaru – ceny pravých produktov sú vysoké a na trh prichádzajú falzifikáty.

Pravý a falošný kašmír majú spoločnú iba jednu vec – vyrábajú sa v Ázií. Kým sa však napríklad niekde v Nepále ručne tká oblečenie zo vzácneho kašmíru, v susednej Indii sa vo veľkom vyrába zo syntetických materiálov. Potom sa na produkt našije štítok „100% kašmír“ a tovar je v Európe ponúkaný za vysoké ceny. Kvalita pravého výrobku a falzifikátu sa samozrejme nedá porovnávať.

Tento problém sa týka najmä pašmín. Zvyknú sa ponúkať napríklad na internete, v poslednej dobe hlavne na zľavových portáloch. Sú ponúkané za extrémne nízke ceny – vzhľadom na vysoké výrobné náklady pravých pašmín je však evidentné, že ide o podvod.

Netýka sa to však len pašmín, klamlivé informácie o skutočnom zložení produktu môžeme niekedy vidieť i pri svetroch. Najviac podozrivá býva cena. Práve kvôli spomínaným výrobným nákladom totiž nie je možné, aby bol kvalitný sveter zo 100% kašmíru ponúkaný za podozrivo nízke ceny.

Zaujímavé kašmírové kúsky sa ale niekedy ocitnú aj v second handoch, pri troche šťastia tu môžete naraziť na sveter s čiastočným obsahom kašmíru za výhodné ceny.

Investícia do kašmíru síce môže byť vysoká, avšak je určite výhodná. Nezabúdajte, že pri správnej starostlivosti Vám vydrží kašmír slúžiť dlhé roky. Kašmírové oblečenie nemení svoj tvar, zachováva si taktiež svoje pôvodné farby, nevybledne. A možno ho raz po Vás zdedia ďalšie generácie.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Kašmírový sveter so zľavou až 50%?

Urobme dohodu. Dajte nám Váš e-mail a my Vám pošleme odkaz na tajný výpredaj na kasmir.sk, kde si môžete kúpiť kašmírový sveter alebo šál za neodolateľnú cenu :)

Ďakujeme! Výpredaj nájdete na https://kasmir.sk/vypredaj :)