Kde sa vyrába kašmírový sveter?

Autor: feb 22, 2012 Kategória: Výroba | žiadny komentár

Jednou z najdôležitejších častí príbehu o kašmírových svetroch je práve miesto, kde vznikajú. Najviac sa ich vyrobí určite v Číne – tam sa však snažia viaceré kroky výroby automatizovať a výsledný produkt nedosahuje kvalitu ako pri poctivej ručnej práci. Kašmírové produkty sa vyrábajú taktiež v Európe – prvé miesto tu drží určite Škótsko, potom nasleduje Taliansko. Výroba v európskych krajinách sa však tiež čiastočne automatizuje. Odkiaľ teda pochádzajú tie najkvalitnejšie kašmírové svetre?

Pochádzajú z krajiny, ktorá patrí medzi najchudobnejšie na svete. Ukrýva však v sebe zaujímavé prírodné bohatstvo. Rozkladá sa tu najvyšší vrch Mount Everest a taktiež najvyššie pohorie sveta Himaláje.

Práve vďaka nim sú tu priaznivé podmienky pre získavanie a spracovanie kašmíru. Čím vyššia nadmorská výška a tuhšie mrazy, tým majú kašmírske kozy lepšie vyvinutú srsť. Získavajú sa tu teda tie najkvalitnejšie kašmírové vlákna.

Získaný surový kašmír sa na nepálskom území taktiež spracováva. Tie najlepšie kašmírové svetre pochádzajú z Nepálu. Väčšina výrobných podnikov sa sústreďuje v okolí hlavného mesta Káthmándú.

Krajina je poznačená veľkou chudobou, slabou gramotnosťou a veľkou nezamestnanosťou. Väčšina pracujúcich obyvateľov sa živí poľnohospodárstvom alebo práve výrobou kašmírových produktov. Okrem kašmírového oblečenia sa tu vyrábajú veľmi drahé kašmírové koberce.

Produkty v našom internetovom obchode Kasmir.sk pochádzajú práve z Nepálu. Náš výrobný podnik zamestnáva tých najschopnejších tkáčov, ktorí do ručne tkaného kašmírového oblečenia prenášajú zručnosť a skúsenosti generácií svojich predkov, ktorí tkali rovnakým spôsobom už stáročia dozadu.

Oblečenie sa tu vyrába v súlade s prísnymi medzinárodnými dohovormi. Dodržujú a akceptujú sa všetky prísne zákony na ochranu životného prostredia v oblastiach, kde prichádza ku získavaniu a spracovaniu kašmíru. Každý vyrobený produkt musí mať taktiež ASO free certifikát, ktorý potvrdzuje, že pri výrobe neboli použité nebezpečné farbivá, ktoré môžu poškodiť zdravie alebo životné prostredie. Taktiež sa dbá na zákaz detskej práce, ktorá býva zneužívaná hlavne v susedských ázijských krajinách.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Kašmírový sveter so zľavou až 50%?

Urobme dohodu. Dajte nám Váš e-mail a my Vám pošleme odkaz na tajný výpredaj na kasmir.sk, kde si môžete kúpiť kašmírový sveter alebo šál za neodolateľnú cenu :)

Ďakujeme! Výpredaj nájdete na https://kasmir.sk/vypredaj :)