Koľko vrstiev má mať sveter?

Autor: aug 15, 2011 Kategória: Základné informácie | žiadny komentár

Pri nákupe kašmíru (cez internet, alebo v klasickom obchode) môžete naraziť na informáciu o počte vrstiev. Počet vrstiev kašmírovej priadze je dôležitý predovšetkým u svetrov. V jednoduchosti to môžme zhrnúť tak, že čím má svetrík viac vrstiev, tým je teplejší.

2 vrstvy – vhodné po celý rok

V našich zemepisných šírkach sú najpopulárnejšie a najpredávanejšie určite dvojvrstvové svetre. Sú cenovo výhodnejšie oproti viacvrstvovým svetrom, keďže na ich výrobu sa spotrebuje menej materiálu. Dajú sa nosiť po celý rok a aj v chladnejších dňoch sa postarajú aby Vám nebola zima.

Existujú taktiež dvojvrstvové svetríky z výnimočného “Duvet” kašmíru – týmto názvom označujeme extra jemný kašmír. Výrobky z neho sú veľmi tenké a jemné, nosia sa priamo na koži. Mať na sebe “Duvet” kašmír je doslova zážitkom. Taktiež sú vhodné k noseniu počas celého roka.

4 vrstvy – do chladnejších dní

Do chladnejšieho počasia sa hodia kašmírové svetríky vyrobené zo 4 vrstiev priadze. Ideálne na jeseň a začiatok jari. Výborne zahrejú, dajú sa nosiť aj bez bundy/kabátu.

6 a viac vrstiev – ochránia pred mrazmi

Svetre z kašmíru sú niekoľkonásobne hrejivejšie než svetre z iných textílii, sú pohodlnejšie a doprajú Vám väčšiu slobodu pohybu. Extra teplé svetre zo 6 a viac vrstiev Vás zaručene ochránia aj v tých najmrazivejších dňoch. Na Slovensku sa dá zohnať aj 10 vrstvový sveter zo 100% kašmíru.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Kašmírový sveter so zľavou až 50%?

Urobme dohodu. Dajte nám Váš e-mail a my Vám pošleme odkaz na tajný výpredaj na kasmir.sk, kde si môžete kúpiť kašmírový sveter alebo šál za neodolateľnú cenu :)

Ďakujeme! Výpredaj nájdete na https://kasmir.sk/vypredaj :)