Kvalita kašmíru

Autor: feb 22, 2012 Kategória: Základné informácie | žiadny komentár

Aj ten najobyčajnejší kašmírový sveter je niekoľkonásobne drahší ako bežné svetre z iných textílií. Prečo si kúpiť práve kašmírový sveter? Prečo je taký drahý? Čím je taký výnimočný?

Ceny kašmírových svetrov sú spôsobené dvoma závažnými faktormi. Kašmírová vlna je veľmi obmedzená surovina. Ročne sa jej získa len pár tisíc ton, z ktorých sa následne musí pokryť celosvetový dopyt. Ceny kašmíru posledné roky stúpali a pravdepodobne naďalej stúpať budú. Je však nutné dodať, že nie je kašmír, ako kašmír. Najmä Čína a Mongolsko sa v posledných rokoch snažia umelo chovať obrovské množstvá kašmírových kôz. Nakoľko však žijú v zajatí a väčšinou nie v prirodzených prírodných podmienkach, ich vlna nie je rovnako kvalitná ako vlna kôz v himalájskych oblastiach.

Druhý faktor ovplyvňujúci ceny kašmírového oblečenia je spôsob výroby. Kašmírové svetre sa už stáročia vyrábajú ručne, ide o veľmi náročnú prácu, ktorá aj skúseným tkáčom zaberie dlhé hodiny. Tu je opäť nutné spomenúť Čínu, ktorá automatizuje určité kroky vo výrobe a tým pádom vedia poskytnúť finálny produkt za nižšiu cenu, nakoľko ušetria na nákladoch.

Svetríky z Číny nedosahujú rovnakú kvalitu ako tie z Nepálu. Tu celý proces výroby prebieha ručne a zaberie oveľa viac času. Svetre z Číny však taktiež majú všetky pozitívne vlastnosti kašmírových svetrov. Vďaka výnimočnému materiálu sú 6-8 násobne hrejivejšie ako svetre z ovčej vlny. Kašmír je najvzácnejšia prírodná textília a s inými sa nemôže porovnávať. Výrobky z kašmíru sa vyznačujú svojou hebkosťou a jemnosťou. Na dotyk sú veľmi príjemné. Sú úžasne pohodlné a už pri prvom nosení si ich zamilujete.

Ak sa však rozhodnete pre kúpu svetríku, vyberajte veľmi opatrne. Na trhu sa nachádza veľké množstvo falzifikátov, ktoré sa vydávajú za 100% kašmír, avšak v skutočnosti sú z rôznych lacných syntetických materiálov. Nemajú žiadnu z pozitívnych vlastností kašmíru.

Nenechajte sa odradiť vysokou cenou pravého kašmíru. Platíte sa kvalitu a jedinečnosť. Na rozdiel od svetrov z klasických textílií, kašmírový Vám vydrží pri správnej starostlivosti dlhé roky. Farby zostávajú aj po rokoch rovnako sýte a sveter sa nevyťahá. Možno ste od svojich známych počuli historky, ako zdedili kašmírový sveter po starej mame – nie je to nič nezvyčajné, kvalitný sveter dokáže slúžiť aj celé generácie. Stačí sa k nemu správať s láskou a zaobchádzať opatrne.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Kašmírový sveter so zľavou až 50%?

Urobme dohodu. Dajte nám Váš e-mail a my Vám pošleme odkaz na tajný výpredaj na kasmir.sk, kde si môžete kúpiť kašmírový sveter alebo šál za neodolateľnú cenu :)

Ďakujeme! Výpredaj nájdete na https://kasmir.sk/vypredaj :)