Oblečenie z kašmíru

Autor: feb 22, 2012 Kategória: Základné informácie | žiadny komentár

Obyvatelia himalájskych oblastí dostali už pred tisícročiami skvelý nápad – spoznali úžasné vlastnosti kašmírovej vlny a začali z nej skúšať vyrábať oblečenie. Jemné kašmírové vlákna sa dajú spracovávať jedine ručne a táto tradícia našťastie pokračuje dodnes.

Čím je oblečenie z kašmíru výnimočné? V prvom rade, vďaka svojej hrejivosti a jemnosti prevyšuje oblečenie z iných textílií. Kašmírové oblečenie je veľmi pohodlné a Vašu priazeň si dokáže získať za veľmi krátky čas.

Oblečenie z kašmíru je približne 6-8 násobne hrejivejšie ako oblečenie z ovčej vlny. Je to vďaka srsti kašmírových kôz, ktorá sa musela prispôsobiť drsným himalájskym prírodným podmienkam, teplota tu klesá aj na pár desiatok stupňov pod nulou. Vďaka veľmi kvalitnej srsti však zimu nepociťujú.

Aké oblečenie z kašmíru si teda môžete zaobstarať?

Najpopulárnejšie sú kašmírové svetríky. Pri ich výbere je dôležitým parametrom počet vrstiev kašmírovej priadze. Najbežnejší je dvojvrstvový, ktoré môžete nosiť po celý rok. Počas chladnejšieho obdobia sú veľmi dobre využiteľné i štvorvrstvové svetríky. Existujú ešte silnejšie, dokonca aj s dvanástimi vrstvami. Pamätajte si však – čím viac vrstiev, tým vyššia cena.

Existuje i špeciálny “Duvet” kašmír. Robia sa z neho dvojvrstvové svetre, ktoré sú však tenšie a jemnejšie než klasické.

Veľmi populárnym produktom z kašmíru sa hlavne počas posledných rokov stali pašmíny. Tiež sa vyrábajú zo 100% kašmíru, väčšinou sa však kombinujú aj s hodvábom v pomere 70 ku 30%. Spojením týchto 2 textílií vzniká produkt, ktorý obsahuje tie najlepšie vlastnosti – jemnosť, hrejivosť, pohodlnosť, lesk. Ceny pašmín sú pomerne vysoké – niekoľkonásobne vyššie ako šály z iných textílií.

Z kašmíru sa však nevyrábajú len pašmíny a svetre – na Slovensku si môžete zakúpiť i šatky, šály, rukavice, čiapky, pyžamá, župany a nátelníky.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3612270531596

Kašmírový sveter so zľavou až 50%?

Urobme dohodu. Dajte nám Váš e-mail a my Vám pošleme odkaz na tajný výpredaj na kasmir.sk, kde si môžete kúpiť kašmírový sveter alebo šál za neodolateľnú cenu :)

Ďakujeme! Výpredaj nájdete na https://kasmir.sk/vypredaj :)